Odkurzacz centralny

System Centralnego Odkurzania BEAM składa się z:

  • Jednostki centralnej - czyli odkurzacza, zainstalowanego na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np.: piwnicy, garażu, strychu. Wszystkie odkurzacze “BEAM” posiadają system filtracji cyklonicznej, współpracujący z samoczyszczącym się filtrem mechanicznym (patent Beam Industry). Zaletą tego filtra jest zatrzymanie wszystkich większych oraz 99,72% cząstek dwu-mikronowych. Nie zmniejsza to wydajności odkurzacza, bez względu na ilość kurzu w zbiorniku siła ciągu jest 100%-wa. Filtry “BEAM” nie wymagają żadnej obsługi.
  • Gniazd ssących - rozmieszczonych w mieszkaniu w taki sposób, aby wąż dał się przeciągnąć nawet do najdalszych zakamarków i mógł obsłużyć 50-100 m2 powierzchni, nie przysparzając użytkownikowi kłopotów. Optymalne warunki odkurzania zapewniają gniazda usytuowane w miejscach centralnych, np. na korytarzu
  • Węża ze szczotkami - który po włożeniu do gniazda uruchamia system (wersja standardowa) lub uruchamia system za pomocą przełącznika w rączce (wersja luksusowa). Wąż “BEAM” jest bardzo lekki, wytrzymały na mechaniczne działania, nie ulega w eksploatacji odkształceniom, nie łamie się. Rączka, dzięki możliwości obrotu o 360°, nie powoduje skręcania się węża.
  • Automatycznej szufelki - czyli gniazda podłogowego, które najlepiej umieścić w kuchni, w podstawie szafki. Wbudowany przełącznik umożliwia włączenie odkurzacza i bezpośrednie zamiatanie śmieci i kurzu do otworu gniazda.
  • Systemu rur i kształtek PVC - o niskich oporach przepływu. Rozmieszcza sie je w mieszkaniu, łącząc gniazda ssące z jednostką centralną. Instalację PVC montuje się w ścianach lub pod podłogą nowo budowanych obiektów. W obiektach już istniejących można wykorzystać do tego celu poddasze, przerwy między ścianami, kanały wentylacyjne. Można również poprowadzić rury na zewnętrznej ścianie budynku, zabezpieczając je przed uszkodzeniem specjalnymi osłonami. Rury i kształtki PVC systemu “BEAM” posiadają Aprobatę Techniczną jako przewody próżniowe do systemu centralnego odkurzania.